Zprávy z pastorační rady: 1. října 2021

konané 1. října 2021

Farnost Velká Losenice: P.Daniel, M.Králíčková, M.Sobotka, J.Zach, J.Uttendorfský, M.Danielová, P.Malý, L.Špačková, Ing.V.Růžičková, R.Sobotková

Havlíčkova Borová: P.Blažek, P.Stránský

Omluveni: Ing.J.Pibil, M.Lánová, M.Vytlačil, Z.Nedělka, J.Hájková, V.Štefa, Ing.J.Nevole, F.Mach

Pastorační a ekonomická rada přeje Boží požehnání, ochranu a pomoc k 95. narozeninám panu emeritnímu varhaníkovi Karlu Sobotkovi.

Obsah:

1. Poděkování

2. Setkání pastorační a ekonomické rady

3. Katechetické setkání – termín

4. Sbírka na misie

5. Témata na nástěnky

6. Výročí posvěcení kostela

7. Katechetické setkání

8. Hodnocení ministrantů

9. Pastorační informace

10. Práce a opravy

11. Farní knihovna

12. Zprávy z biskupství

Pastorační a ekonomická rada vyjádřila poděkování všem, kteří připravovali a zapojili se do liturgie (sázavská schola, varhaník, ministranti, akolyté) při slavnosti výročí posvěcení kostela v Sázavě, Pořežíně a mše sv.na Račíně, dále lektorům (a těm, kteří je oslovují pro tuto službu), žalmistům, ministrantům, varhaníkům, zvoníkům, za přípravu přímluv, nástěnkářům, za údržbu liturgických pláten, za květinovou výzdobu a za úklidy kostela. Dík za brigády na posekání trávy a výměnu části šindelů na faře.

Poděkování všem, kteří jsou zapojeni do modlitby živého růžence, růžence v jednotlivých obcích farnosti a modlitby Anděl Páně.

Při sbírce na církevní školství jsme vybrali ve Velké Losenici částku 3 187 Kč a v Havlíčkově Borové 2 233 Kč. Pán Bůh zaplať všem dárcům!

Dík rodičům za zájem o výuku náboženství a dětem, které navštěvují hodiny náboženství ve všech školách farního svazu.

2. SETKÁNÍ PASTORAČNÍ A EKONOMICKÉ RADY

Pátek 5. 11. 2021 v 18.45 hod.

Čtvrtek – 21. října 2021 v  16.00 hod. v Losíku.

4. SBÍRKA NA MISIE

24. října 2021

5.  TÉMATA NA NÁSTĚNKY

Růženec, slavnost Výročí posvěcení kostela, odpustky, slavnost Všech svatých, vzpomínka na všechny věrné zemřelé.

6. SLAVNOST VÝROČÍ POSVĚCENÍ KOSTELA

Vepřová - 17. 10. 2021 v 10.30 hod.

Velká Losenice24. 10. 2021 – 8.00 a 11.00 hod.

7.  KATECHETICKÉ SETKÁNÍ

Ve středu 29. 9. 2021 se v Losíku ve Velké Losenici uskutečnilo další z pravidelných katechetických setkání. Duchovní správce přítomným poděkoval za jejich náročnou službu vašim dětem a farnosti.

Bylo zkontrolováno, že Občasník katechetického a pedagogického centra je zasílán všem katechetům uzavření dohod o pracovní činnosti, zkontrolována docházka přihlášených dětí. Probíralo se setkání s rodiči žáků připravujících se na přijetí svátostí a seznámení je s průběhem přípravy.

Zdůraznění modlitby růžence v měsíci říjnu, dále vydávání a objednávky Křesťánka a záležitosti týkající se výuky.

Termín Prvního svatého přijímání v našich farnostech byl stanoven na neděli 26.6.2022 a odsouhlasen přítomnými rodiči.

Hodnocení ministrantů ve Velké Losenici je za období 4.9.20211.10.2021

23. Ondřej Dvořák

24. Ctibor Křepinský

25. Kryštof Černý

Z ministrantů 3. třídy byli ve středu pokaždé:

Dominik Daniel, Ondřej Ledvinka, Josef Malý, Patrik Špinar.

Hodnocení ministrantů v Havlíčkově Borové za období 4.9.20211.10.2021

1. Radoslav Tonar

2. František Nevole

3. Vilém Nevole

4. Pavel Štefa

5. Jan Štefa

6. Matěj Bořil

7. František Bořil

8. Jáchym Dejmal

9. Ondřej Dejmal

10. Vojtěch Štefa

11. Jan Tonar

12. Tomáš Cacek

13. Jaroslav Červenka

14. Václav Štefa

15. Vít Janáček

16. Patrik Strašil

17. Vít Veselý

18. Pavel Janáček

V pastorační formaci jsme se především zabývali přípravným dokumentem a  dokumentem Vademecum biskupské synody „Za synodální církev: společenství, účast a poslání“.

Tříletý synodální proces rozdělený do tří fází – diecézní, kontinentální, univerzální - zahájí papež František 8. a 9.10.2021. V naší diecézi začne diecézní část synody v neděli 17.10.2021 ve 14.00 hod. modlitbou a základními informacemi o synodě v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové, v 15.00 bude mše sv. s požehnáním. Duchovní vyzval členy past. rady, aby dle svých možností zvážili svou účast.

Dále pastorační rada apeluje na obnovení vlastních přímluv a lektory z jednotlivých obcí při nedělní mši sv., stejně tak i zpěv žalmů podle obcí.

Duchovní správce přivítal iniciativu sázavských farníků, aby modlitba růžence v kostele v Sázavě byla v měsíci říjnu každý den kromě pátku.

Práce v září – Velká Losenice

- posekání trávy v areálu fary + kostela

- výměna části šindelové střechy na faře

Práce na říjen – Velká Losenice

- opravy střechy fary – výměna a nátěr šindele

- výměna plotu

- oprava vrat do farního areálu

Práce na říjen – Havlíčkova Borová

-  posekání trávy v areálu fary

- příprava úpravy presbytáře v kostele

11. FARNÍ KNIHOVNA

Farní knihovna je otevřena každou neděli od 9.00–9.30 hod. Knihovnice můžete kontaktovat paní Růženu Sobotkovou na telefonu 602 388 251 a slečnu Anetu Dočekalovou na čísle 739 328 294.

Využívejte těchto možností!

- jáhenské svěcení v Hradci Králové v katedrále – 16.10.2021 v 10.00 hod.

- Motu proprio „Antiquum ministerium“ o roli laického katechety

- společná příprava na život v manželství – Centrum pro rodinu

- seminář „Kreativní přístupy k Bibli, čti Bibli (nejen) ve společenství“ - 15.10.2021 v době 8.00–13.00 hod. V Hradci Králové v budově Nového Adalbertina

- Papežská misijní díla – Misijní neděle 24. října 2021