Zprávy z pastorační rady: 15. ledna 2021

konané 15. ledna 2021

Farnost Velká Losenice: P.Daniel, J.Zach, M.Vytlačil, J.Uttendorfský, P.Malý, L.Špačková

Havlíčkova Borová: P.Blažek, V.Štefa

Omluveni: Ing.J.Pibil, M.Sobotka, F.Mach, J.HájkováM.Lánová, M.Danielová, Ing.J.Nevole, P.StránskýIng.V.Růžičková, R.SobotkováM.KrálíčkováZ.Nedělka

Obsah:

1. Poděkování

2. Setkání pastorační a ekonomické rady

3. Katechetické setkání - termín

4. Adorace

5. Témata na nástěnky

6. Svíčky na sv. Uvedení Páně

7. Inventarizační komise

8. Hodnocení ministrantů

9. Ekumenická bohoslužba

10. Tříkrálová sbírka

11. Letní tábor

12. Pastorační informace

13. Dary na opravu varhan

14. Ekonomické informace

Vánoční zpráva

Farní pastorační plán

Poděkování pastorační a ekonomické rady patří všem, kteří se zúčastnili přípravy a důstojného slavení vánočních svátků – akolytům, lektorům (a těm, kteří je oslovují pro tuto službu), hebdomadářům, žalmistům, ministrantům, varhaníkům, chrámové schole, zvoníkům, za přípravu přímluv, nástěnkářům, za vánoční stromky, dík za jejich ozdobení, dík za květinovou výzdobu, za údržbu liturgických pláten, za úklidy kostela, za přípravu na dětské eucharistické oběti.

Panu Zdeňku Nedělkovi a Ing. Josefu Nevolovi za zajištění betlémského světla do jednotlivých obcí farností.

Díky knihovnici Růženě Sobotkové za péči o doplňování knih a provoz farní knihovny.

Společnou radost prožíváme se všemi, kteří se připravili na svátky vánoční přistoupením ke svátosti smíření.

Děkujeme i všem dárcům vánoční sbírky ve Velké Losenici a Havlíčkově Borové (na běžný provoz, protože téměř půl roku nebyly sbírky). Pán Bůh zaplať!

2. SETKÁNÍ PASTORAČNÍ A EKONOMICKÉ RADY

Pátek 5. února 2021 v Losíku.

Středa 20.1.2021 v 16.00 hod. v Losíku.

4. VÝSTAV NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI

ADORACE – 7. února 2021

Uvedení Páně do chrámu

Sv. Tomáš Akvinský

Sv. Anežka Římská

Sv. František Saleský

6. SVÍČKY NA SVÁTEK UVEDENÍ PÁNĚ DO CHRÁMU

Svíčky na svátek Uvedení Páně do chrámu budou k zakoupení v hlavním vchodu před začátkem bohoslužby. (1 ks = 15 Kč).

Inventarizační komise ve složení předseda – Jiří Zach, členové –  František Mach, Zdeněk Nedělka, Marta Králíčková,  provedla inventarizaci i s oceněním ke dni 31.12.2020. Díky.

Hodnocení ministrantů v Havlíčkově Borové za období 15.12.2020 - 15.1.2021

24. Ctibor Křepinský

25. Pavel Pospíchal

9. EKUMENICKÁ BOHOSLUŽBA

Ekumenická bohoslužba se vzhledem k pandemii neuskuteční.

10. TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Tříkrálová sbírka probíhá, vzhledem k nouzovému stavu, buď formou darů na účet charity (do konce dubna), nebo do pokladniček, které jsou v našich obcích na Obecních úřadech, v obchodech potravin a v kostelích či kaplích (do 24.1.20201) Pán Bůh zaplať všem dárcům!

Letní dětský tábor se uskuteční, umožní-li to situace, buď na faře v Havlíčkově Borové nebo v Losíku (podle počtu dětí) ve dvou turnusech:

I. turnus – ve dnech 3.7.- 10.7. 2021

II. turnus ve dnech 10.7.- 17.7. 2021

Rodiče si sami mohou vybrat turnus, na který děti pošlou, s tím, že kapacita každého turnusu je 30 dětí, po naplnění tohoto počtu není možné jet na daný turnus.

Turnusy budou naplňovány podle času odevzdané přihlášky. Děkujeme za pochopení.

Během měsíce budou dětem v hodinách náboženství a v Losíku distribuovány přihlášky.

Cena tábora je 1 500 Kč.

Prosím vedoucí, aby potvrdili svou účast, případně oznámili, že letos nepojedou, v tom případě by bylo dobré,(ne povinné), kdyby zároveň dodali tip, koho oslovit.

Prosím rodiče, aby táboru věnovali pozornost a poslali své děti.

Domnívám se, že duchovní náplň tábora, ale i rekreační a sportovní pomůže dětem ve vytváření společenství i pocitu sounáležitosti s farností.

V pastorační formaci seznámil  duchovní správce past. radu s papežskými dokumenty – apoštolským listem Patris corde (Otcovským srdcem), kterým papež vyhlásil Rok sv. Josefa a odpustky, které jsou s ním spojeny., dále pak s Motu Proprio Spiritus Domini (Duch Páně), kterým změnil pragraf Kodexu církevního práva a umožňuje trvalé pověření službou lektora a akolyty také ženy.

13. DARY NA OPRAVU VARHAN V KOSTELE SV. VÍTA

V HAVLÍČKOVĚ BOROVÉ

V roce 2020 byla uskutečněna oprava varhan v kostele sv. Víta v Havlíčkově Borové. Oprava stála 262 000 Kč a byla uhrazena.  Od věřících byla na darech na opravu získána částka 101 900 Kč. Pán Bůh zaplať všem dárcům.

Děkujeme také obcím Havlíčkova Borová, Oudoleň, Vepřová, Slavětín a Jitkov a Havl. Bor. Zemědělská za dary, kterými na opravu přispěly.