Zprávy z pastorační rady: 6. července 2020

konané 6. července 2020

Farnost Velká Losenice: P.Daniel, Ing.J.Pibil, J.Zach, M.Králíčková, M.Sobotka, F.Mach, R.Sobotková, Z.Nedělka, M.Vytlačil, J.Uttendorfský, P.Malý, M.Lánová, M.Danielová, L.Špačková, Ing.V.Růžičková

Havlíčkova Borová: J.Hájková, P.Blažek, V.Štefa

16. Práce a opravy

17. Zprávy z biskupství

1.  PODĚKOVÁNÍ

Pastorační a ekonomická rada vyjádřila poděkování všem, kteří se zapojili do přípravy 1.svatého přijímání v obou našich farnostech a rodičům dětí.   Poděkování všem za přípravu a účast na děkovné bohoslužbě za 30 let kněžství. Duchovní správce děkuje za všechna přání a dary a prosí o modlitbu. Dík paní Evě Pospíchalové za zorganizování putování s modlitbou, všem majitelům křížů, kteří pohovořili vždy o historii konkrétního kříže a všem účastníkům za vytvoření krásného modlitebního společenství.

Dík za liturgické služby - lektorům (a těm, kteří je oslovují pro tuto službu), žalmistům, Vis angeli, ministrantům, akolytům, varhaníkům, zvoníkům, za přípravu přímluv, nástěnkářům, za údržbu liturgických pláten, za úklidy kostela, za květinovou výzdobu a výzdobu na slavnost Těla a Krve Páně, za přípravu na dětské eucharistické oběti  a rytmický hudební doprovod. Poděkování také všem, kteří jsou zapojeni do modlitby živého růžence, modlitby Anděl Páně . Dík všem, kteří se podíleli na přípravě a důstojném průběhu poutí v Havlíčkově Borové, Vepřové a Oudoleni.

Při sbírce na charitu se ve Velké Losenici vybralo 2 644 Kč a v Havlíčkově Borové 2 386 Kč. Pán Bůh zaplať všem dárcům!

2. SETKÁNÍ PASTORAČNÍ A EKONOMICKÉ RADY

pátek 7. srpna 2020 v 19.45

pondělí 24.8.2020 v 14.00 hod. v Losíku

4. POUŤ VE SLAVĚTÍNĚ

18. července 2020 – eucharistická oběť v 17.00 hod.

5. POUŤ K PANNĚ MARII KARMELSKÉ V SÁZAVĚ

19. července 2020 - v 11.00 hod.

6. SVATOJAKUBSKÁ POUŤ VE VELKÉ LOSENICI

26.7.2020 – v 8.00 a 11.00 hod.

7. POUŤ V MALÉ LOSENICI

16. srpna 2020 – eucharistická oběť v 10.30 hod.

1. sv.přijímání, dovolená, sv. Jakub, sv. Vít

9. PŘIHLÁŠKY NA NÁBOŽENSTVÍ

Prosíme rodiče dětí, aby odevzdaly přihlášku na náboženství pro školní rok 2020-2021. Přihlášky se odevzdávají v Losíku, duchovnímu nebo některé z katechetek.  Děkujeme.

Při pastorační formaci jsme hovořili o zdařilém průběhu slavností v naší farnosti – 1. sv. přijímání v obou našich farnostech (7 dětí ve farnosti Velká Losenice a 9 dětí ve farnosti Havlíčkova Borová).

11. FARNÍ KNIHOVNA

Farní knihovna v Losíku bude v době prázdnin zavřená.

Dík knihovnici za její službu. Farní knihovna s mnoha kvalitními tituly by si zasloužila odpovídající počet čtenářů – což je úkol pro vás – farníci!

Hodnocení ministrantů ve Velké Losenici je za období  5.6.-4.7.2020

1. David Bratršovský (6)

2. Miloslav Bratršovský (7)

3. Josef Dvořák (2)

4. Jan Havlíček (5)

5. Petr Zach (-)

6. Tomáš Sobotka (15)

7. Radim Sobotka (14)

8. Jakub Lacina (4)

9. Luboš Bratršovský (18)

10. Filip Hošek (1)

11. Tomáš Polreich (3)

12. Ctibor Křepinský (23)

13. Kryštof Černý (-)

14. Jan Uttendorfský (9)

15. Vojtěch Špinar (19)

16. Jiří Uttendorfský (16)

17. Filip Lacina  (17)

18. Adam Pibil (20)

20. Jakub Uttendorfský (-)

21. Marek Sobotka (21)

17. Pavel Janáček

18.

13. DARY NA OPRAVU VARHAN V HAVLÍČKOVĚ BOROVÉ

Pastorační a ekonomická rada děkuje všem dárcům na opravu varhan . Děkujeme firmě Havlíčkova Borová zemědělská a.s., která věnovala částku 100 000 Kč, dále obcím, které schválily dar na varhany  - Havlíčkova Borová, Oudoleň, Slavětín, Vepřová, Jitkov.

Na účet byly prozatím poslány částky: Oudoleň 30 000 Kč a Vepřová 20 000 Kč. Děkujeme všem zastupitelům zmíněných obcí, kteří dar podpořili.

Děkujeme také všem dárcům. V níže uvedeném abecedním seznamu jsou všichni, kteří zaslali dar na účet (ke dni 3.7.2020). Je možné, že není uveden někdo, kdo předal peníze p.faráři (třeba po mši) tyto peníze byly na účet dány, ale p.farář nezná úplně všechny jménem.

Seznam dárců: Antlová Marie, Barák Praha 8, Blažková Ludmila, Brukner Josef, Brukner Roman, Doležalová Marie, Hájková Markéta, Holas Pavel, Hospodka Jaromír,Kolouchová Jana, Kulhánek Aleš, Lacina Jan – rodiny Lacinovy Vepřová,Lacina Václav, Musilová Hana, Němcovi – Eva Němcová, Ondráček Petr, Pausimová Jitka, Pertlová Romana, Sobotka Karel, Sobotková Božena, Stránská Petra, Štukhejl Pavel, Zelenková Dana, Zvolánek Stanislav, Zvolánková Helena. Pán Bůh zaplať všem dárcům!

14. FARNÍ SHROMÁŽDĚNÍ

V souladu se Stanovami pastorační rady čl. VIII. svolávám letošní farní shromáždění

( XVIII. farní shromáždění)  na neděli 6.září 2020  od 10.00 hod. do Havlíčkovy Borové.

Program byl schválený Pastorační a ekonomickou radou:

10.00 - slavnostní eucharistická oběť za farní svaz

11.00 - modlitba a oficiální zahájení-  slovo místopředsedy, projev předsedy spolku Karmel Sázava z.s. - zhodnocení fungování kaple Panny Marie Karmelské a plánované akce

11.15 - program maminek s dětmi

12.00 - modlitba Anděl Páně a požehnání

12.05 - koncert Vis Angeli

Občerstvení zajištěno, odpolední program bude upřesněn budeme se snažit o divadelní představení skupiny JenTak.Farní shromáždění je shromážděním všech farníků farního svazu. Má posilovat společenství a spoluzodpovědnost za život farního svazu. Je také příležitostí k seznámení se s činností pastorační a ekonomické rady farního svazu.

Všichni jste zváni!

15. POUTNÍ VARHANNÍ KONCERT S HOUSLEMI

O pouti v neděli 26.7.2020 v 16.00 hod. se uskuteční varhanní koncert s houslemi od 16.00 hod. v kostele sv.Jakuba ve Velké Losenici. Poté bude uděleno požehnání poutníkům.

Práce v červnu – Velká Losenice

- posekání trávy v areálu fary + kostela,  - terénní úpravy na farní zahradě

Dík za brigádu, protože kvůli počasí byla tráva narostlá a posekání dalo více práce.

Práce v červnu – Havlíčkova Borová

-  posekání trávy v areálu fary

Práce na červenec – Velká Losenice

- instalování obrazu Milosrdného otce do zpovědní místnosti