Zprávy z pastorační rady: 1. února 2013

konané 1. února 2013

144/ 572

Farnost Velká Losenice : P.Daniel, J.Uttendorfský, J.Pibilová, Z.Nedělka, J.Uttendorfský, V.Novotný, L.Špačková, M.Weishauptová, M.Rezlerová, P.Malý, M.Podloucká, M.Danielová, M.Sobotka, M.Pátková,

Farnost Havlíčkova Borová : V.Štefa,

Omluveni : M.Králíčková, Ing. J.Nevole, Z.Hájková, P.Blažek, J.Zach

Poděkování pastorační a ekonomické rady patří všem, kteří se zapojili do jednotlivých liturgických služeb – za vedení bohoslužeb slova, akolytům, lektorům (a těm, kteří je oslovují pro tuto službu), žalmistům, ministrantům, varhaníkům , chrámové schole, zvoníkům, za přípravu přímluv, nástěnkářům, knihovnicím ve farní knihovně, za úklid vánoční výzdoby, za údržbu liturgických pláten, za úklidy kostela , úklidy sněhu kolem kostela a v areálu fary, za přípravu na dětské eucharistické oběti.

Dík všem, kteří zajišťovali hru Čtvrtý z mudrců v Krucemburku.

Dík za zapojení do modlitby živého růžence a modlitby Anděl Páně.

Děkujeme za pravidelné setkávání maminek s dětmi a setkávání seniorek, za schůzky ministrantů.

Poděkování Vám všem za Vaše modlitby a jakoukoliv prospěšnou činnost pro farnost.

pátek 1. března 2013 v Losíku

pátek - 22.března 2013 v 15.00 hod. v Losíku

4. SBÍRKA SVATOPETRSKÝ HALÉŘ

24.února 2013

liturgické mezidobí, Popeleční středa, smysl postu

6. REKOLEKCE

Rekolekce s tématem „Důležitost kardinálních ctností v duchovním životě “ se uskuteční v sobotu 16.února 2013 – přednášky a růženec ve farním pastoračním středisku Losík, bohoslužba a křížová cesta v kostele sv.Jakuba st. ve Velké Losenici

Program:

8.00 – eucharistická oběť

8.45 1. přednáška – Praktická moudrost a nebezpečí tvrdého srdce – Mdr 6,12-25

9.45 2. přednáška - Spravedlnost a statečnost – Jer 1,5-11, 2,20-22

10.45 3. přednáška - Kázeň a uměřenost – Mt 15,10-20

11.45 společný oběd v Losíku

12.00 – Anděl Páně

12.30 růženec

12.30 dotazy

13.00 křížová cesta

Rekolekce – duchovní obnova je čas věnovaný Bohu, u něhož není žádný čas, ale věčnost.

Jak prožijeme čas pozemského života, abychom si zasloužili věčnost ?

Přijďte prožít den naplněný vztahem – Bůh a já !

7. SETKÁNÍ S RODIČI ŽÁKŮ 3.TŘÍDY

O jarních prázdninách v úterý 12.2.2013 (změna, protože 13.2. je Popeleční středa !) se uskuteční celodenní program v Losíku pro žáky 3.tříd připravujících se na přijetí sv.smíření a sv.přijímání.

Těšíme se na setkání s dětmi. Den bude zakončen setkáním rodičů těchto dětí s duchovním správcem.

Ve středu 30.1.13 se uskutečnilo katechetické setkání v Losíku. Duchovní poděkoval katechetickým pracovníkům za jejich činnost : výuku náboženství, adventní soboty, Tříkrálovou sbírku, hru Čtvrtý z mudrců.

Probírali jsme přípravu postního kalendáře, setkání s dětmi 3.tř. o jarních prázdninách.

Též jsme hovořili o možnosti založení dětské skupiny a o výhledu vyučování náboženství v následujícím školním roce.

9. POBOŽNOST KŘÍŽOVÉ CESTY

V době postní bude v obcích naší farnosti pobožnost křížové cesty. Organizaci v jednotlivých obcích zajišťují zástupci těchto obcí v pastorační a ekonomické radě, ve Velké Losenici paní M.Podloucká a M.Rezlerová.

Velká Losenice neděle v 7.15 hod.
v 10.15 hod.
(pokud bude adorace křížová cesta v 10.15 nebude)
pondělí, čtvrtek a sobota 17.00 hod. (vedoucí pobožnosti si domluví zpěv)
úterý, středa a pátek půl hodiny před eucharistickou obětí (středeční pobožnost vždy připraví pastorační asistentka Marta Králíčková s dětmi)
Havlíčkova Borová neděle 8.45 hod.
čtvrtek 14.15 hod.
Malá Losenice neděle 13.00 hod.
Vepřová pátek 15.00 hod.
Sázava neděle 13.00 hod.
Pořežín pátek 18.00 hod.
Oudoleň sobota 15.15 hod.

V kostele je možné si vybrat si křížovou cestu z knihy Křížové cesty, je možné použít i jiné schválené křížové cesty, v případě vlastní vytvořené křížové cesty (je vítáno a upřednostňováno!) je nutné dát ji k nahlédnutí duchovnímu správci. S případnými náměty či dotazy se obracejte na ty, kteří zajišťují organizaci ve Vaší obci.

Letní dětský tábor se uskuteční na faře v Havlíčkově Borové ve dvou turnusech:

• I.turnus – 1.- 4.tř.– ve dnech 13.7.-20.7.2013
  • II. turnus – 5.-9.tř. – ve dnech 20.7.- 27.7. 2013

Během měsíce února budou dětem v hodinách náboženství a v Losíku distribuovány přihlášky. Cena tábora je 1 300 Kč.

Prosím vedoucí, aby potvrdili svou účast, případně oznámili, že letos nepojedou, v tom případě by bylo dobré,(ne povinné), kdyby zároveň dodali tip, koho oslovit.

Prosím rodiče, aby táboru věnovali pozornost a poslali své děti. Domnívám se, že duchovní náplň tábora, ale i rekreační a sportovní pomůže dětem ve vytváření společenství i pocitu sounáležitosti s farností.

V pastorační formaci jsme hovořili o přípravě založení dětské skupiny v Losíku, kterou by měla na starost pastorační asistentka.

Byli jsme seznámeni s výsledky Tříkrálové sbírky v působnosti Oblastní charity Havlíčkův Brod (nejvíce se vybralo v Přibyslavi /část sbírky šla na zakoupení osobního automobilu pro charitu v Přibyslavi/ pak v Havlíčkově Brodě, Polné a na 4.místě byl náš farní svaz, za námi Humpolec, Světlá nad Sázavou a další). Dík dárcům a organizátorům.

Hovořili jsme i o postní almužně a rozhodli, že ušetřené peníze použijeme na další vybavení Losíka ve Velké Losenici a Vituse v Havlíčkově Borové se zaměřením pro činnost s dětmi.(např.stolní fotbal) Kasičky budou nabídnuty při udělování popelce. Prosíme odevzdat v kostele na Květnou neděli. Dík všem, kteří se zapojí a zkvalitní tak své postní úsilí.

Duchovní též seznámil s odpovědí na dopis zastupitelstva obce Velká Losenici (možné přečíst na nástěnce).

Přijali jsme nabídku na druhou část přednášky o Sedmipočetnících – Beseda s prezentací fotografií z poutní cesty po stopách Cyrilometodějských učedníků, která se uskuteční v sobotu 16.2.2012 v Losíku od 14.00 hod. (po skončení rekolekce) Všichni jste srdečně zváni !

Jan Uttendorfský v.r.

místopředseda pastorační a ekonomické rady