Zprávy z pastorační rady: 9. ledna 2015

konané 9. ledna 2015

167/ 664

Farnost Velká Losenice: P.Daniel, Ing.J.Pibil, J.Uttendorfský, M.Vytlačil, M.Sobotka, J.Uttendorfský, R.Sobotková, J.Zach, M.Danielová, Ing.V.Růžičková, M.Lánová, Z.Nedělka, L.Špačková,

Farnost Havlíčkova Borová: P.Blažek,

Omluveni: M.Králíčková, V.Štefa, Ing.J.Nevole, F.Nevole, P.Stránský, P.Malý

Poděkování pastorační a ekonomické rady patří všem, kteří se zúčastnili přípravy a důstojného slavení vánočních svátků – akolytům, lektorům (a těm, kteří je oslovují pro tuto službu), hebdomadářům, žalmistům , ministrantům, varhaníkům ,chrámové schole, skupině Liberi Dei, skupině Dany Musilové, zvoníkům, za přípravu přímluv, nástěnkářům, za vánoční stromky, dík za jejich ozdobení, dík za květinovou výzdobu, za údržbu liturgických pláten, za úklidy kostela , za přípravu na dětské eucharistické oběti.

Dík za vánoční koncert panu varhaníkovi a chrámovému sboru.

Panu Zdeňku Nedělkovi a Ing.Josefu Nevolovi za zajištění betlémského světla do jednotlivých obcí farností.

Díky knihovnici Růženě Sobotkové za péči o doplňování knih a provoz farní knihovny.

Společnou radost prožíváme se všemi, kteří se připravili na svátky vánoční přistoupením ke svátosti smíření.

Děkujeme i všem dárcům vánoční sbírky ve Velké Losenici na lavice a podlahu v kostele a šindel na faru, v Havlíčkově Borové na zaplacení nových vrat farní stodoly.

Poděkování panu Františku Nevolovi st. a mladšímu za zhotovení nových vrat. Pán Bůh zaplať

Velký zájem vzbudil „venkovní betlém“ za jehož zhotovení a instalování a osvětlení patří dík přdevším panu Jiřímu Zachovi, Ondřeji Zachovi, paní M.Loubkové, panu M.Lemperovi st. a ml., panu Bauerovi a panu M.Vytlačilovi. Duchovní správce záměr podpořil a velmi se mu líbil.

pátek 6. února 2015 v Losíku

středa - 21.ledna 2015 v 15.00 hod. v Losíku

4. VÝSTAV NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI – ADORACE

1.února 2015

Uvedení Páně do chrámu, sv.Tomáš Akvinský

sv.Anežka Římská, sv.František Saleský

6. SVÍČKY NA SVÁTEK UVEDENÍ PÁNĚ DO CHRÁMU

Svíčky na svátek Uvedení Páně do chrámu budou k zakoupení v hlavním vchodu před začátkem bohoslužby. (1 ks = 15 Kč) .

7. ČTVRTÝ Z MUDRCŮ

Byl probírán průběh i zakončení tříkrálové sbírky při hře Čtvrtý z mudrců v neděli 4.1.2015 na farním dvoře (po 7 letech znovu ve Velké Losenici)

Pastorační a ekonomická rada vyjadřuje poděkování všem, kteří se o zorganizování zasloužili režii, hercům , hojnému počtu diváků , za zajištění kulis, za ozvučení, za zajištění občerstvení a vůbec všem, kteří přiložili ruku k dílu. Velký dík patří paní Jonákové za ušití oblečení vojáků a paní Špačkové za zajištění látek. Pán Bůh zaplať !

8. TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Celková vybraná částka ve všech obcích našich farností Velká Losenice a Havlíčkova Borová farností je 141 856 Kč.

Poděkování pastorační asistentce Martě Králíčkové za organizaci sbírky a jednotlivým asistentům sbírky ve všech obcích, v neposlední řadě také šikovným koledníkům.

V našich farnostech Velká Losenice a Havlíčkova Borová chodilo celkem 23 skupinek koledníků ( dětí s dospělým doprovodem).

Farnost Velká Losenice: 72 196 Kč,

farnost Havlíčkova Borová: 69 660 Kč

Jednotlivé obce :

Velká Losenice 34 340 Kč

Havlíčkova Borová 23 093 Kč

Sázava 22 117 Kč

Vepřová 15 604 Kč

Malá Losenice 13 310 Kč

Oudoleň 12 147 Kč

Pořežín 5 650 Kč

Jitkov 5 423 Kč

Slavětín 4 570 Kč

Peršíkov 3 030 Kč

Pán Bůh zaplať všem dárcům !

Inventarizační komise ve složení J.Uttendorfský, J.Zach, J.Uttendorfský, Z.Nedělka M.Králíčková provedla inventarizaci i s oceněním ke dni 31.12.2014. Díky.

10. XI. SPOLEČENSKÝ VEČER V LOSÍKU

V pondělí 29.12.14 se v krásné atmosféře uskutečnil již XI. společenský večer pro všechny generace společně pořádaný farností.

Hudbu obstaral pan Petr Malý na klávesy a Liberi Dei.

Je zřejmé, že společenský večer si našel již své pravidelné účastníky, což nás těší.

Dík za toto neformální a lidsky hřejivé setkání.

Hodnocení ministrantů v Havlíčkově Borové je za období 1.12.201431.12.2014

19. Adam Pibil

20. Václav Peksa

12. EKONOMICKÉ INFORMACE

Na návrh pana V.Štefy budeme ve farnosti Havlíčkova Borová investovat do nákupu šindele, který budeme penetrovat a následně uchovávat ve farní stodole, aby mohlo dojít k nutné výměně šindelové střešní krytiny na kostele sv.Víta.

Dary ve formě darování dřeva (kulatiny) či darů na farní účet velmi uvítáme.

Pán Bůh zaplať všem dárcům !

14. OBSAH ZPRÁV Z PASTORAČNÍ A EKONOMICKÉ RADY ROČNÍKU 2014

Obsah zpráv z pastorační a ekonomické rady za rok 2014 bude z důvodu nemoci pastorační asistentky přílohou únorových zpráv.

Součástí zpráv byly také dokumenty:

VÝROČNÍ ZPRÁVA FARNOSTÍ VELKÁ LOSENICE A HAVLÍČKOVA BOROVÁ ZA ROK 2014

Farní pastorační plán pro rok 2015 pro farnosti Velká Losenice a Havlíčkova Borová

Jaroslav Pibil v.r.

místopředseda pastorační a ekonomické rady