Zprávy z pastorační rady: 7. ledna 2011

konané 7. ledna 2011

119/ 464

Farnost Velká Losenice : O.Daniel, J.Uttendorfský, J.Zach, M.Králíčková, J.Uttendorfský, V.Novotný, L.Špačková, J.Pibilová, M.Podloucká, M.Weishauptová, M.Rezlerová, P.Malý, M.Danielová, M.Sobotka, Z.Nedělka, M.Pátková,

Farnost Havlíčkova Borová: V.Štefa, P.Blažek,

Omluveni:

Z.Hájková, Ing. J.Nevole,

Poděkování pastorační a ekonomické rady patří všem, kteří se zúčastnili přípravy a důstojného slavení vánočních svátků – akolytům, lektorům (a těm, kteří je oslovují pro tuto službu), hebdomadářům, žalmistům , ministrantům, varhaníkům ,chrámové schole, skupině Liberi Dei, zvoníkům, za přípravu přímluv, nástěnkářům, za vánoční stromky, dík za jejich ozdobení (perníky), dík za květinovou výzdobu, za údržbu liturgických pláten, za úklidy kostela , úklidy sněhu kolem kostela a v areálu fary, za přípravu na dětské eucharistické oběti.

Dík za adventní koncert malé scholy v Losíku a varhaníkovi Petru Malému s hosty

za vánoční koncert. Dík všem posluchačům těchto koncertů.

Panu Zdeňku Nedělkovi a Ing.Josefu Nevolovi za zajištění betlémského světla do jednotlivých obcí farností. Díky všem, kteří zajišťují provoz farní knihovny.

Dík za vydání 21. čísla Hlasu KKDF Velká Losenice a všem přispěvatelům.

Společnou radost prožíváme se všemi, kteří se připravili na svátky vánoční přistoupením ke svátosti smíření.

Pan Vladimír Novotný nás seznámil s poděkováním farnosti Brno-Lesná za zaslání cizí neplatné měny – dík všem, kteří přispěli.

Poděkování Vám všem za Vaše modlitby a jakoukoliv činnost pro farnost.

Děkujeme i všem dárcům vánoční sbírky ve Velké Losenici na lavice a podlahu v kostele a šindel na faru, v Havlíčkově Borové na obnovu hospodářských stavení.

pátek 4. února 2011

26. ledna 2011 v 15.00 hod. v Losíku

4. VÝSTAV NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI – ADORACE

6.února 2011

Uvedení Páně do chrámu, sv.Tomáš Akvinský

sv.Anežka Římská, sv.František Saleský

6. SVÍČKY NA SVÁTEK UVEDENÍ PÁNĚ DO CHRÁMU

Svíčky na svátek Uvedení Páně do chrámu budou k zakoupení v hlavním vchodu před začátkem bohoslužby. (1 ks = 15 Kč) .

Pastorační a ekonomická rada věnovala pozornost hodnocení průběhu příprav a slavení vánočních svátků , přípravě tříkrálové sbírky a hry Čtvrtý z mudrců .

Každý člen past. a ekonomické rady dostal výroční zprávu za rok 2010 a farní pastorační plán na rok 2011 připravené a schválené pastoračním výborem a ekonomickou radou farního svazu. Dále jsme se zabývali doktrinální instrukcí Francouzské biskupské konference

O uzdravování rodových kořenů skrze eucharistii“, kde je zdůrazněna vhodnost intencí a odpustkové praxe a nebezpečí špatného chápání osobní viny a osobního trestu.

V další části jsme se seznámili s rozhovorem vedeným s britským historikem Paulem Johnsonem „Islámu se nebojím, ten nemá čím lákat, zneklidňuje mě vzestup Číny“. Zabývali jsme se i žádostí pana Václava Flešara o podporu jeho knihy.

Pastorační rada byla seznámena s celou e-mailovou korespondencí mezi

Ing.Petrem Dejmalem (54 let) ze Žďáru nad Sázavou a farářem ve Velké Losenici vedenou od 9.12.do 12.12.2010, která se rozvinula na základě „stížnosti“ Ing.Petra Dejmala administrátorovi královéhradecké diecéze Mons.Josefu Kajnekovi. Celá korespondence je k nahlédnutí u pastorační asistentky Marty Králíčkové. (Ing.Petr Dejmal souhlasil se seznámením farníků s celou korespondencí).

Inventarizační komise ve složení J.Uttendorfský, J.Zach, J.Uttendorfský, Z.Nedělka M.Králíčková provedla inventarizaci i s oceněním ke dni 31.12.2010. Díky.

9. VII. SPOLEČENSKÝ VEČER V LOSÍKU

Ve středu 29.12.10 se v krásné atmosféře uskutečnil společenský večer pro všechny generace společně pořádaný farností, Kolpingovou rodinou a Klubem křesťanských demokratů farnosti Velká Losenice. Hudbu obstarala skupina Liberi Dei. Je zřejmé, že společenský večer si našel již své pravidelné účastníky, což nás potěšilo. Dík za toto neformální a lidsky hřejivé setkání.

Hodnocení ministrantů v Havlíčkově Borové je za období 28.11.20104.1.2011

Hodnoceni nejsou František Nevole, Jiří Nevole a Josef Nevole.

Hodnocení ministrantů ve Velké Losenici je za období 28.11.20104.1.2011

11. PLÁNOVANÉ OPRAVY V ROCE 2011

Velká Losenice

• meditační zahrada kol kostela
  • úpravy interiéru kostela
  • lurdská jeskyně

Havlíčkova Borová

• nová střecha na hospodářské budovy
  • dokončení vydláždění cesty a parkoviště u kostela a před farou
  • obnova hospodářských budov – v přízemí farní sál se zázemím

12. EKONOMICKÉ INFORMACE

Pastorační výbor v součinnosti s ekonomickou radou farního svazu připravili na svém zasedání 6.1.2011 nejen Farní pastorační plán pro rok 2011, ale také plán rozpočtu obou farností na rok 2011 a předložili jej ke schválení pastorační radě, která jej schválila. Rozpočet v obou farnostech je sestaven jako vyrovnaný.

Po obdržení příslušných oficiálních formulářů bude plán rozpočtu zveřejněn.

13. HLÁŠENÍ O ÚKONECH DUCHOVNÍ SPRÁVY, VÝROČNÍ ZPRÁVA A PLÁN

Hlášení o úkonech bylo z našich farností odevzdáno v termínu. Také výroční zpráva farností za rok 2010 a Farní pastorační plán farností pro rok 2011 byly včas odevzdány.

Výkazy hospodaření a začlenění do Zpráv z pastorační a ekonomické rady bude provedeno po zaslání a schválení vikariátní účetní.

• pastorační plán královéhradecké diecéze pro rok 2011
  • změna sídel některých farností
  • setkání zástupců ekonomických rad farností – 22.1.2011 v Hradci Králové
  • poděkování za sbírku na školství – rozdělení financí
  • pokyn o kostýmech pro tříkrálové koledníky
  • propagace IKD
  • hlášení o úkonech duchovní správy – bylo odesláno

Pozn: součástí zpráv z pastorační a ekonomické rady byla Výroční zpráva farnosti pro rok 2010 a Farní pastorační plán pro rok 2011.
Tyto naleznete v sekci Dokumenty.